Little Heroes Jesle | Praha 5

V rodinném prostředí plném montessori pomůcek a hraček připravujeme malé hrdiny na život ve velkém světě. Náš program je bilingvní, děti od jednoho roku se tak mohou v období, kdy jsou jazykově nejvnímavější, seznámit i s jinou řečí, než je jejich mateřština. Rodiče mohou v případě zájmu využít v domě také sdíleného pracovního místa (cowork). Aktuálně probíhá stále zápis dětí.

ico-nursery-address

Kde nás najdete

U Blaženky 11
Praha 5
mapa
ico-nursery-person

Kontaktní osoba

Mgr. Michaela Blahovcová
605 367 182
heroes.praha5@jesleskolky.cz

ico-nursery-facebook

Facebook

Jak to u nás funguje?

Rytmus a denní řád jesliček dětem umožňuje bezpečně a svobodně objevovat svět.

Rozvrh

08:00–09:00 Příchod dětí, ranní zájmové aktivity
09:00–09:45 Montessori kruh
09:45–10:15 Hygiena, svačina
10:15–11:15 Pobyt venku za každého počasí
11:30–12:00 Hygiena, oběd
12:00–12:30 Odchod domů/příprava na odpočinek
12:30–13:30 Odpočinek
13:30–15:00 Hygiena, svačina, odpolední montessori aktivity, angličtina
15:00-17:00 Odpolední zájmové aktivity, odchod domů

Proč si vybrat právě naši skupinu?

  • Je nám blízká montessori pedagogika, kdy průvodci děti podporují v rozvíjení dovedností a poznávání světa.
  • Máme zázemí v cihlové vilce se zahradou, na které si hrajeme za každého počasí.
  • Nabízíme česko-anglické prostředí, v němž nám záleží na tom, co a jak se říká.
  • Dětem připravujeme kvalitní stravu.
  • Montesorri pedagogika

  • Domeček se zahradou

  • Česko-anglické prostředí

  • Respektující přístup

O vaše děti se starají

Mgr. Michaela Blahovcová ředitelka malých hrdinů
Jsem maminka dvou zvídavých kluků, díky kterým se mi neustále rozšiřují obzory. Montessori pedagogika mi ukázala, jak se opět vrátit k autentickému přístupu k dětem, jak přirozeně rozvíjet jejich schopnosti, jak podpořit jejich tvořivost a touhu se učit novým věcem. Předtím, než jsem vystudovala sociologii a stala se montessori průvodkyní, jsem několik let žila a pracovala v Anglii, kde jsem získala několik jazykových certifikátů. Výuka angličtiny se tak stala mou srdcovou záležitostí. A tak práce v Little Heroes je mým splněným snem, kde uplatním vše, co jsem se naučila a co mě naplňuje.
Nikola Císařovská chůva malých hrdinů
Po maturitě na střední škole a po studiu na jazykové škole jsem se rozhodla pečovat o děti v USA. Strávila jsem tak dva roky s dětmi, kterým jsem kromě volnočasového programu vytvářela i podmínky pro výuku českého jazyka, jelikož jejich maminka byla původem z Čech. Tato zkušenost mě utvrdila v tom, že se chci i nadále věnovat práci spojené s péčí o děti a dále se v tomto oboru rozvíjet. Little Heroes mě oslovili svým vzdělávacím programem a přístupem k dětem, proto jsem se rozhodla stát se chůvou malých hrdinů.
Jelena Zadniprjana chůva malých hrdinů
Narodila jsem se a vyrůstala v Rize, kde jsem vystudovala taneční konzervatoř. Od roku 2005 žiji v České republice a svůj profesní život věnuji práci s dětmi různého věku v tanečním oboru. Důležitým přínosem a velikým zážitkem v mé praxi byla výchova dcery. Poslední 4 roky jsem zajišťovala provoz soukromé mezinárodní školky, včetně výuky rytmiky a angličtiny. Získané dovednosti jsem doplnila rekvalifikačním kurzem pro chůvy. Podporuji stanovené principy montessori a chovám se k dětem, jako k osobnostem, které na cestě k objevování a poznávání potřebují respektujícího průvodce.
Barbora Jurtíková chůva malých hrdinů
Vystudovala jsem střední školu v Kanadě, která mi dala do života opravdu hodně. Jako je angličtina na výborné úrovni, kamarády z celého světa, zkušenosti a různé pohledy do výchovy malých děti. Ráda se věnuji práci s dětmi, protože jsou upřímné, bezprostřední a každý den s nimi je novou příležitostí k objevování. Mimo práci jsem se věnovala své profesionální kariéře ve fotbale, kde jsem od svého dětství hrála za SK Sigma Olomouc, kde jsem si také udělala trenérskou licenci, díky které mohu trénovat děti a předávat jim tak své zkušenosti. Lásku k dětem jsem měla odjakživa, ale tu pravou lásku mi předal až můj bráška, který se narodil roku 2023.
Veronika Brezani zastupující chůva malých hrdinů
Děti jsou pro mě parťáci, se kterými ráda tvořím a objevuji svět. Dříve jsem hlídala děti jako chůva v domácnostech, ale práce ve školce mému pohledu dodává další smysluplnější rozměr. Ve svém dalším studiu bych se ráda zaměřila na různé formy výuky, výchovy a přístupy k dětem. Angličtina je také mým velkým koníčkem a jsem ráda, že mohu děti během dne doprovázet v angličtině.
Olha Dobush hospodářka a zastupující chůva u malých hrdinů
Nabídku pečovat o dětskou skupinu, o prostředí kolem ní a o děti zde, jsem přijala s nadšením. Kromě péče o svého syna se také ve volném čase věnuji péči o děti ve folklorním souboru. Po studiu managementu na střední škole jsem vyhledávala spolupráci s ochotnickými divadly a folklórními soubory. Po přestěhování do České republiky jsem narazila na tvořivou ukrajinskou komunitu, kde jsem se mohla věnovat práci s dětmi a s organizováním tanečných a pěveckých kroužků. Jsem ráda, že se mohu i nadále v práci s dětmi a v tvoření s nimi realizovat.
Mgr. Michaela Topinková (dříve Nesměráková) supervizorka montessori
Od malička jsem si přála být paní učitelkou a mít jednou svojí vlastní školku. To se mi splnilo a oblast předškolní pedagogiky se stala mým životním posláním. Pracovala jsem jako chůva, lektorka zájmových kroužků, učitelka, ředitelka i zřizovatelka vlastní mateřské školy. V dobách studií na vysoké škole jsem potkala montessori pedagogiku, která si mě naprosto získala pro svojí laskavost a jednoduchost. Absolvovala jsem český i mezinárodní Montessori kurz pro děti předškolního věku. Principy využívám každodenně při výchově vlastního syna, při práci s rodiči, týmy i řediteli školek a dětských skupin.
Děti jsou hrdinové svých příběhu

Jak to u nás vypadá?

Ke stažení

Vaše děti od zahájení docházky dělí už jen pár formalit. Vytiskněte si, prosím, přiložené dokumenty a doručte nám je. My zatím pro vaši dceru nebo syna připravíme překvapení na přivítanou.

Přijďte se k nám podívat!

Představu o tom, kdo jsme a jak to u nás funguje, už máte, úplně nejlepší by ale bylo, kdybyste se k nám přišli podívat. Atmosféru, která v našich dětských skupinách panuje, totiž musíte zažít. Ani ta nejlepší virtuální prohlídka totiž nenahradí osobní kontakt.

Tak snad brzy na viděnou…