Little Heroes Jesle | Praha 5

V rodinném prostředí plném montessori pomůcek a hraček připravujeme malé hrdiny na život ve velkém světě. Náš program je bilingvní, děti od jednoho roku se tak mohou v období, kdy jsou jazykově nejvnímavější, seznámit i s jinou řečí, než je jejich mateřština. Rodiče mohou v případě zájmu využít v domě také sdíleného pracovního místa (cowork). Aktuálně probíhá stále zápis dětí.

ico-nursery-address

Kde nás najdete

U Blaženky 11
Praha 5
mapa
ico-nursery-person

Kontaktní osoba

Mgr. Michaela Blahovcová
605 367 182
heroes.praha5@jesleskolky.cz

ico-nursery-facebook

Facebook

Jak to u nás funguje?

Rytmus a denní řád jesliček dětem umožňuje bezpečně a svobodně objevovat svět.

Rozvrh

08:00–09:00 Příchod dětí, ranní zájmové aktivity
09:00–09:45 Montessori kruh
09:45–10:15 Hygiena, svačina
10:15–11:15 Pobyt venku za každého počasí
11:30–12:00 Hygiena, oběd
12:00–12:30 Odchod domů/příprava na odpočinek
12:30–13:30 Odpočinek
13:30–15:00 Hygiena, svačina, odpolední montessori aktivity, angličtina
15:00-17:00 Odpolední zájmové aktivity, odchod domů

Proč si vybrat právě naši skupinu?

  • Je nám blízká montessori pedagogika, kdy průvodci děti podporují v rozvíjení dovedností a poznávání světa.
  • Máme zázemí v cihlové vilce se zahradou, na které si hrajeme za každého počasí.
  • Nabízíme česko-anglické prostředí, v němž nám záleží na tom, co a jak se říká.
  • Dětem připravujeme kvalitní stravu.
  • Montesorri pedagogika

  • Domeček se zahradou

  • Česko-anglické prostředí

  • Respektující přístup

O vaše děti se starají

Mgr. Michaela Blahovcová ředitelka malých hrdinů
Jsem maminka dvou zvídavých kluků, díky kterým se mi neustále rozšiřují obzory. Montessori pedagogika mi ukázala, jak se opět vrátit k autentickému přístupu k dětem, jak přirozeně rozvíjet jejich schopnosti, jak podpořit jejich tvořivost a touhu se učit novým věcem. Předtím, než jsem vystudovala sociologii a stala se montessori průvodkyní, jsem několik let žila a pracovala v Anglii, kde jsem získala několik jazykových certifikátů. Výuka angličtiny se tak stala mou srdcovou záležitostí. A tak práce v Little Heroes je mým splněným snem, kde uplatním vše, co jsem se naučila a co mě naplňuje.
Nikola Císařovská chůva malých hrdinů
Po maturitě na střední škole a po studiu na jazykové škole jsem se rozhodla pečovat o děti v USA. Strávila jsem tak dva roky s dětmi, kterým jsem kromě volnočasového programu vytvářela i podmínky pro výuku českého jazyka, jelikož jejich maminka byla původem z Čech. Tato zkušenost mě utvrdila v tom, že se chci i nadále věnovat práci spojené s péčí o děti a dále se v tomto oboru rozvíjet. Little Heroes mě oslovili svým vzdělávacím programem a přístupem k dětem, proto jsem se rozhodla stát se chůvou malých hrdinů.
Lenka Zvárová chůva malých hrdinů
Jsem nadšená studentka speciální pedagogiky a milovnice hudby. Vždy mě bavilo věnovat se dětem a pomáhat jim se rozvíjet. S montessori pedagogikou mám osobní zkušenost z vlastního dětství. Silně mě ovlivnila v mém pohledu na vzdělávání dětí, zejména v kontrastu s hlavním vzdělávacím proudem, kterým jsem si také prošla, a proto se k montessori pedagogice ráda vracím. Mým cílem je vytvořit dětem příjemné a respektující prostředí, ve kterém mohou zdravě růst a objevovat svět.
Monika Maříková chůva malých hrdinů
Mé profesní začátky byly hlavně ve velkých podnicích. Po té jsem odcestovala do Irska, kde jsem dostala do rodiny, které jsem se starala o 4 děti. Zde jsem zjistila, že pomoc při výchově dětí mě naplňuje natolik, že bych se jí chtěla i nadále věnovat. Následně doma jsem úspěšně složila obě profesní zkoušky pro chůvy v dětské skupině. V rámci praxe a i po kurzu jsem pracovala v montessori jeslích. Starat se o děti v tomto duchu mě nadchlo a motivovalo. Žiji na biofarmě nedaleko Prahy a ráda bych dětem předala i kladný vztah k přírodě a zvířatům. Děti jsou naše budoucnost a je mi ctí je společně připravit na život, kde budou moci být již velkými hrdiny.
Jelena Zadniprjana chůva malých hrdinů
Narodila jsem se a vyrůstala v Rize, kde jsem vystudovala taneční konzervatoř. Od roku 2005 žiji v České republice a svůj profesní život věnuji práci s dětmi různého věku v tanečním oboru. Důležitým přínosem a velikým zážitkem v mé praxi byla výchova dcery. Poslední 4 roky jsem zajišťovala provoz soukromé mezinárodní školky, včetně výuky rytmiky a angličtiny. Získané dovednosti jsem doplnila rekvalifikačním kurzem pro chůvy. Podporuji stanovené principy montessori a chovám se k dětem, jako k osobnostem, které na cestě k objevování a poznávání potřebují respektujícího průvodce.
Romana Benešová zastupující chůva malých hrdinů
Práci s dětmi se věnuji již mnoho let. Mým koníčkem jsou kreativní a výtvarné práce, pořádala jsem dříve příležitostně výtvarné kurzy pro děti. Po několika letech jsem si doplnila vzdělání jako chůva pro děti a začala se práci s dětmi intenzivně věnovat. Ve společnosti malých dětí se cítím šťastně a bezpečně, a mým cílem je, aby se stejně tak cítily i ony. Děti jsou pro mě velkou inspirací a díky nim mohu vidět svět zase dětskýma očima a zažívat nová dobrodružství. Přirozená podpora, úcta a porozumění jsou aspekty, kterými se při práci řídím. Děti vedu k samostatnosti a zodpovědnosti, protože stejně jako my dospělí i děti touží držet svůj život ve vlastních rukou, i když prozatím s naší nenápadnou a přirozenou podporou.
Mgr. Michaela Nesměráková supervizorka montessori
Od malička jsem si přála být paní učitelkou a mít jednou svojí vlastní školku. To se mi splnilo a oblast předškolní pedagogiky se stala mým životním posláním. Pracovala jsem jako chůva, lektorka zájmových kroužků, učitelka, ředitelka i zřizovatelka vlastní mateřské školy. V dobách studií na vysoké škole jsem potkala montessori pedagogiku, která si mě naprosto získala pro svojí laskavost a jednoduchost. Absolvovala jsem český i mezinárodní Montessori kurz pro děti předškolního věku. Principy využívám každodenně při výchově vlastního syna, při práci s rodiči, týmy i řediteli školek a dětských skupin.
Děti jsou hrdinové svých příběhu

Jak to u nás vypadá?

Ke stažení

Vaše děti od zahájení docházky dělí už jen pár formalit. Vytiskněte si, prosím, přiložené dokumenty a doručte nám je. My zatím pro vaši dceru nebo syna připravíme překvapení na přivítanou.

Přijďte se k nám podívat!

Představu o tom, kdo jsme a jak to u nás funguje, už máte, úplně nejlepší by ale bylo, kdybyste se k nám přišli podívat. Atmosféru, která v našich dětských skupinách panuje, totiž musíte zažít. Ani ta nejlepší virtuální prohlídka totiž nenahradí osobní kontakt.

Tak snad brzy na viděnou…