Medvědi jesle a školka | Kolín

Vše, co s dětmi během dne děláme, vychází z přístupu „respektovat a být respektován“, což se příznivě odráží na rozvoji lidské osobnosti a vzájemných vztazích nás všech. Děti se u nás pravidelně setkávají s praktickými úkoly ze života a učí se je zvládat. Ideálně jako medvědi – obezřetně a bez zbrklých rozhodnutí.

ico-nursery-address

Kde nás najdete

Havlíčkova 425
280 02 Kolín
mapa

ico-nursery-person

Kontaktní osoba

Ing. Martina Tesaříková
+420 775 020 396

medvedi@jesleskolky.cz

ico-nursery-facebook

Facebook

Jak to u nás funguje?

Snažíme se, aby náš denní program měl vyvážený poměr řízených a spontánních činností, aktivity a odpočinku.

Rozvrh

07:00–08:30 Příchod dětí, volné hry
08:30–09:30 1. „program dne“ – přivítání se, hudební/pohybové aktivity, angličtina
09:30 – 10:00 Hygiena, svačina
10:00–11:30 2. „program dne“ – výtvarné/pracovní aktivity nebo pobyt venku
11:30–12:00 Hygiena, oběd
12:00–12:30 Odchod domů/příprava na odpočinek
12:30–14:30 Odpočinek
14:30–15:00 Hygiena, svačina
15:00-16:00 Volné hry, odchod domů

Proč si vybrat právě naši skupinu?

 • Ctíme přístup „respektovat a být respektován“, který dětem ukazuje hranice a zároveň jim umožňuje rozvoj vlastní sebeúcty.
 • Máme vilku s chytrým hřištěm, na němž má každý herní prvek svůj účel.
 • Starším dětem nabízíme výuku angličtiny.
 • Pro děti a rodiče pravidelně připravujeme společný program.
 • Angličtina

 • Domeček se zahradou

 • Rodinné prostředí

 • Individuální přístup

O vaše děti se starají

Ing. Martina Tesaříková medvědí ředitelka
Ve školce mám, bez nadsázky, práci snů. Náš přátelský kolektiv pro ty nejmenší vytváří příjemné a bezpečné prostředí, ve kterém děti na každém jejich kroku provází nadšení a legrace. Péči, kterou dětem poskytujeme, vnímá většina z nás spíš jako poslání než jako zaměstnání, ostatně jak tomu u profesí, kde hraje klíčovou roli srdce, bývá.
Věra Brodská medvědí hospodářka, chůva v jeslích i školce
Ze zkušeností vím, že práce s dětmi, jakkoliv je radostná, je především o obrovské zodpovědnosti. Vychovala jsem dvě dcery a s láskou pečuji o své vnučky. Ve společnosti malých dětí se cítím šťastná a jejich úsměv je pro mě vždy odměnou. U Medvědů mám pod palcem zdravé stravování a starám se o to, abychom měli všude čisto.
Alena Jarolímová medvědí chůva v jeslích
Nabídku věnovat se dětem v jesličkách jsem přijala s upřímnou radostí. Jsem komunikativní, otevřená a práce s dětmi mě vždycky bavila. Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu a už během studia jsem hlídala děti v dětském koutku, zatímco jejich rodiče sportovali. Být dnes součástí medvědí rodiny je pro mě potěšením. Svou práci mám jednoduše ráda.
Věra Krulišová medvědí chůva ve školce
Přestože jsem většinu života pracovala převážně s dospělými, neminul mě pravidelný kontakt s dětmi. Tato bezprostřední setkání pro mě byla vždy veselá a inspirativní. Dnes jsem součástí zkušeného kolektivu, který o děti pečuje. Od svých kolegů čerpám zkušenosti a společně s nimi se snažím, aby byla všechna naše medvíďata zdravá, šťastná a rozesmátá.
Radka Homolová medvědí chůva ve školce
Většinu života jsem strávila s většími dětmi a těm malým jsem se věnovala ve volném čase. Před pár lety jsem se ale rozhodla pro změnu a z paní učitelky jsem se stala tetou, která pomáhá nejmenším zvládnout odloučení od rodičů. Formou prožitků a her, s respektem k jejich individuálním potřebám. A také s láskou a úsměvem, aby nám spolu bylo dobře.
Olga Sobotová medvědí chůva ve školce
Děti jsou pro mě radostí i inspirací, proto jsem s nadšením přijala možnost věnovat se jim ve školce. Jsem knihomolka, co miluje jógu, a moc ráda se s dětmi o tyto vášně dělím. Jako maminka dvojčat jsem si zároveň vědoma, jak je v podpoře a rozvoji dětí důležitý individuální přístup. Toho u nás máme skutečně dostatek pro každého.
Karolína Putasová medvědí chůva v jeslích
Vystudovala jsem pedagogickou VOŠ v Litomyšli a několik let jsem pracovala jako učitelka v mateřské škole. Práce v dětské skupině mě nadchla, jsem s malými dětmi v menším počtu a mám tak možnost se dětem více věnovat. Zajímám se také o alternativní výchovně-vzdělávací program s prvky montessori pedagogiky.
Síla naší dětské skupinky je v respektu.

Jak to u nás vypadá?

Ke stažení

Vaše děti od zahájení docházky dělí už jen pár formalit. Vytiskněte si, prosím, přiložené dokumenty a doručte nám je. My zatím pro vaši dceru nebo syna připravíme překvapení na přivítanou.

Přijďte se k nám podívat!

Představu o tom, kdo jsme a jak to u nás funguje, už máte, úplně nejlepší by ale bylo, kdybyste se k nám přišli podívat. Atmosféru, která v našich dětských skupinách panuje, totiž musíte zažít. Ani ta nejlepší virtuální prohlídka totiž nenahradí osobní kontakt.

Tak snad brzy na viděnou…

  Zahrada všech generací

  Projekt, který dětem nabízí možnost zkoumání přírodních zákonitostí a práci s přírodními prvky. Zahrada tak se změnila díky tomu v inspirativní prostředí pro děti, které v kontaktu s přírodou rozvíjejí své schopnosti. Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.