Korálky jesle a školka | Praha

Naší snahou je, aby si ti nejmenší čas bez maminky a tatínka užili, a zároveň aby rodiče věděli, že jsou jejich děti v bezpečném a láskyplném prostředí. Dětem nabízíme dvojjazyčný česko-anglický program a rádi využíváme metodu „messy play“. Nejsme hlídací koutek, jsme profesionální zařízení pro děti od jednoho roku.

ico-nursery-address

Kde nás najdete

Bucharova 1314/8
Praha
mapa

ico-nursery-person

Kontaktní osoba

Jana Rumlová
koralky@jesleskolky.cz
730 187 484

ico-nursery-facebook

Facebook

Jak to u nás funguje?

Rytmus a denní řád dětem umožňuje bezpečně a svobodně objevovat svět.

Rozvrh

08:00-09:00 Příchod dětí, ranní zájmové aktivity
09:00–09:30 1. „program dne“ – hudební/pohybové aktivity v angličtině
09:30 – 10:00 Hygiena, svačina
10:00–10:30 2. „program dne“ – výtvarné aktivity v angličtině
10:30–11:30 Pobyt venku/procházka
11:30–12:00 Hygiena, oběd
12:00–12:30 Odchod domů/příprava na odpočinek
12:30–14:30 Odpočinek
14:30–15:00 Hygiena, svačina
15:00-16:30 Odpolední zájmové aktivit, odchod domů

Proč si vybrat právě naši skupinu?

  • Denní program přizpůsobujeme potřebám těch nejmenších, kteří s dospělými za zády krok za krokem prozkoumávají terén.
  • Často si hrajeme v duchu „messy play“ a poznáváme svět všemi smysly.
  • Máme zázemí v moderních prostorách.
  • Naše bilingvní prostředí u dětí podporuje schopnost učit se cizí jazyk už jen tím, že jsou s ním v kontaktu.
  • Program messy play

  • Česko-anglické prostředí

  • Moderní prostory

  • Děti od jednoho roku

O vaše děti se starají

Jana Faltýnková korálková ředitelka a chůva
Jsem průvodkyní dětským světem v angličtině. V minulosti jsem pracovala ve školách ve Velké Británii, kde jsem podporovala děti se speciálními potřebami v učení a zlepšování sociálních dovedností. Mým úkolem bylo vytvářet pro ně prostředí, kde se jim dostane dostatek pozornosti i péče – což dělám dodnes. K dětem přistupuji s trpělivostí, láskou a soucitem.
Anna Dufková korálková chůva
Práce s dětmi mě velmi baví a naplňuje. Čím více mám okolo sebe dětí, tím jsem šťastnější. Podílet se na seberozvoji malých úžasňáků je zábavné, zároveň to vyžaduje i velkou zodpovědnost a trpělivost. V tomto věku se děti učí novým věcem a vstřebávají mnoho informací. Sama u dětí ráda rozvíjím odvahu, zvídavost a osobní nadání. Od útlého věku jsem se věnovala tvůrčím činnostem, zpěvu a hře na klavír. Empatii a pozitivní pohled na svět chci předávat i dětem ve své skupině.
Iveta Schmidová korálková chůva
V Korálkách jsem absolvovala nejdříve dva měsíce trvající praxi pro získání kvalifikace Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky a nakonec jsem tu zůstala na stálo. A jsem moc ráda, že se mohu podílet na vytváření dětského světa právě zde. Mojí zálibou je tvoření, zbožňuji přírodu i zvířata. Aktivně se zajímám o respektující přístup v rámci svého poslání při práci s dětmi.
Dominika Horucková korálková chůva
Moje setkání s dětmi bylo již při studiu na vysoké škole. Starala jsem se o děti od tří měsíců až po školáky přímo v rodinách jako chůva. Během téhož studia jsem také odjela do Anglie jako au-pair. Po mateřské dovolené jsem se chtěla práci s dětmi věnovat naplno a udělala jsem si profesní zkoušku pro chůvy, díky níž mohu pracovat v úžasném a respektujícím prostředí jako jsou Korálky. Jsem šťastná, že tu mohu být, pečovat o děti a dále je rozvíjet.
Petra Uhrová korálková chůva
Složila jsem úspěšně profesní zkoušku pro chůvy a mám za sebou i krátkou praxi v oboru. Během rodičovské dovolené jsem zjistila, že práce s dětmi mě baví a je to přesně to, co chci dělat. Dětem ráda předávám své zkušenosti a ráda je učím novým věcem. Práce s dětmi je pro mě radost, ale i velká zodpovědnost. Chci pro ně být dobrou kamarádkou, ale i tetou a jít jim příkladem, dát jim pocit bezpečí. Jsem maminkou čtyřleté dcery, se kterou jsme rády velmi aktivní. Tvoříme, chodíme na procházky, máme moc rády zvířata. Práce v bilingvní školce mě nadchla a užívám si to.
Eva Vojáčková korálková chůva
Po absolvování praxe a ukončení kvalifikačního kurzu pro profesionální chůvy, jsem nastoupila do Korálků. Zajímají mě různé techniky ručních prací, ráda tvořím a inspiraci získávám především v přírodě. Právě tvoření nejvíc ocení děti, které formou hry získávají zručnost a dovednosti. Pozorovat jejich postupný vývoj, pokrok v samostatnosti a radost při objevování okolního světa, je mojí největší odměnou.
Irena Lukešová korálková chůva
Děti mě každý den inspirují a nabíjejí energií, práci v dětské skupince bych tak přirovnala ke splnění velkého snu. Chodím do práce s pocitem, že to, co dělám, má opravdu smysl. Baví mě učit děti nové věci a sledovat jejich vývoj a pokroky. Úsměvy na dětských tvářích opravdu dokážou udělat den jako korálek.
Jana Antalová korálková chůva
Můj první kontakt s prací s dětmi byljako instruktorka na dětském táboře, kde jsem se starala o malé děti ve věku 6-7 let. Učení tance bylo mým hlavním úkolem a nemohla jsem být šťastnější, když jsem mohla být obklopena dětským smíchem a energií. Práce s dětmi mi dodává smysl života a přináší mi obrovskou radost, což mě motivovalo k absolvování rekvalifikačního kurzu na chůvu pro děti. Teď jsem součástí školky Korálky, kde se snažím přistupovat ke každému dítěti s láskou a respektem. Kromě toho miluji sportování, zvířata a čas strávený s rodinou a přáteli.
Oksana Baibakova korálková chůva
Jsem v Korálkách anglická teta, jako zkušená učitelka angličtiny. S dětmi jsem začala pracovat po mateřské dovolené. Malé děti jsou jako otevřená kniha, kterou lze naplnit vědomostmi. Ráda vidím u dětí zájem a ochotu přijímat nové věci. Snažím se s respektem najít přístup ke každému dítěti. Ve školce Korálky se budu děti učit porozumět angličtině pomocí her, písniček a komunikace.
Tetiana Kilbergerová korálková chůva
Mým velkým přáním vždy bylo stát se paní učitelkou. Po rodičovské dovolené už jsem si byla jistá, že starat se o děti a jejich rozvoj je právě to, co chci dělat do budoucna a proto jsem se rozhodla složit profesní zkoušku Chůvy pro dětské skupiny, díky níž si můžu splnit svůj sen. Děti jsou mojí radostí, sama jsem kreativní a baví mě je učit novým věcem. Budu ráda, když si získám důvěru dětí v Korálkách, abych je mohla podpořit v jejich vývoji a samostatnosti.
Mgr. Michaela Topinková (dříve Nesměráková) korálková supervizorka
Od malička jsem si přála být paní učitelkou a mít jednou svojí vlastní školku. To se mi splnilo a oblast předškolní pedagogiky se stala mým životním posláním. Pracovala jsem jako chůva, lektorka zájmových kroužků, učitelka, ředitelka i zřizovatelka vlastní mateřské školy. V dobách studií na vysoké škole jsem potkala montessori pedagogiku, která si mě naprosto získala pro svojí laskavost a jednoduchost. Absolvovala jsem český i mezinárodní Montessori kurz pro děti předškolního věku. Principy využívám každodenně při výchově vlastního syna, při práci s rodiči, týmy i řediteli školek a dětských skupin.
I bez rodičů mohou mít děti den jako korálek.

Jak to u nás vypadá?

Ke stažení

Vaše děti od zahájení docházky dělí už jen pár formalit. Vytiskněte si, prosím, přiložené dokumenty a doručte nám je. My zatím pro vaši dceru nebo syna připravíme překvapení na přivítanou.

Přijďte se k nám podívat!

Představu o tom, kdo jsme a jak to u nás funguje, už máte, úplně nejlepší by ale bylo, kdybyste se k nám přišli podívat. Atmosféru, která v našich dětských skupinách panuje, totiž musíte zažít. Ani ta nejlepší virtuální prohlídka totiž nenahradí osobní kontakt.

Tak snad brzy na viděnou…