Little Heroes Jesle | Praha 4

V rodinném prostředí plném montessori pomůcek a hraček připravujeme malé hrdiny na život ve velkém světě. Náš program je bilingvní, děti od jednoho roku se tak mohou v období, kdy jsou jazykově nejvnímavější, seznámit i s jinou řečí, než je jejich mateřština.

ico-nursery-address

Kde nás najdete

Na Podkovce 20
Praha 4, Podolí
mapa
ico-nursery-person

Kontaktní osoba

Ing. Ivana Varbanovová
608 639 950
littleheroes@jesleskolky.cz

ico-nursery-facebook

Facebook

Jak to u nás funguje?

Rytmus a denní řád jesliček dětem umožňuje bezpečně a svobodně objevovat svět.

Rozvrh

08:00–09:00 Příchod dětí, ranní zájmové aktivity
09:00–09:45 Montessori kruh
09:45–10:15 Hygiena, svačina
10:15–11:15 Pobyt venku za každého počasí
11:30–12:00 Hygiena, oběd
12:00–12:30 Odchod domů/příprava na odpočinek
12:30–13:30 Odpočinek
13:30–15:00 Hygiena, svačina, odpolední montessori aktivity, angličtina
15:00-17:00 Odpolední zájmové aktivity, odchod domů

Proč si vybrat právě naši skupinu?

 • Je nám blízká montessori pedagogika, kdy průvodci děti podporují v rozvíjení dovedností a poznávání světa.
 • Máme zázemí v cihlové vilce se zahradou, na které si hrajeme za každého počasí.
 • Nabízíme česko-anglické prostředí, v němž nám záleží na tom, co a jak se říká.
 • Dětem připravujeme kvalitní stravu.
 • Montesorri pedagogika

 • Domeček se zahradou

 • Česko-anglické prostředí

 • Respektující přístup

O vaše děti se starají

Ing. Ivana Varbanovová ředitelka malých hrdinů
Montessori přístup mě nadchnul, takže jsem opustila původní profesi a začala se věnovat dětem, pro které u nás vytváříme prostředí plné zajímavých podnětů. Ctíme individualitu malých hrdinů a s průvodci za zády necháváme zrát jejich osobnosti. Přirozeně je podporujeme ve vzájemné komunikaci, spolupráci a samostatnosti. Jako maminka dvou dětí vím, jak je to důležité.
Kateřina Haubová chůva malých hrdinů
Práce s dětmi mě provází celým životem. Maminka pracuje s žáky se speciálními potřebami a starší bratr trénuje s dětmi tenis. Od patnácti let jsem s ním jezdila na sportovní tábory a pomáhala mu s radostí na příměstských kempech. Po gymnáziu jsem vystudovala obor speciální pedagogika. Při studiu jsem hlídala děti v rodinách jako soukromá chůva. Jsem moc vděčná, že dělám práci, která mě baví a mohu každý den dětem pomáhat rozvíjet jejich individualitu a jedinečnost. 
Anežka Svobodová chůva malých hrdinů
Během studia na střední škole jsem žila představou jít na medicínu a být paní doktorka v bílém plášti. Díky narození mého synovce jsem však tuto představu zahodila a rozhodla se, že v životě chci dělat to, co mě upřímně baví a vnitřně cítím, že je správné. Montessori přístup mi tohle všechno nabízí. Pracovala jsem v montessori jesličkách v Brně, kde mě práce neskutečně bavila a chtěla jsem v takovém prostředí i nadále zůstat. Proto jsem po přestěhování se do Prahy hledala místo, které ctí respektující výchovu a nenásilnou formou rozvíjí jedinečné osobnosti, s láskou a pochopením.
Romana Benešová zastupující chůva malých hrdinů
Práci s dětmi se věnuji již mnoho let. Mým koníčkem jsou kreativní a výtvarné práce, pořádala jsem dříve příležitostně výtvarné kurzy pro děti. Po několika letech jsem si doplnila vzdělání jako chůva pro děti a začala se práci s dětmi intenzivně věnovat. Ve společnosti malých dětí se cítím šťastně a bezpečně, a mým cílem je, aby se stejně tak cítily i ony. Děti jsou pro mě velkou inspirací a díky nim mohu vidět svět zase dětskýma očima a zažívat nová dobrodružství. Přirozená podpora, úcta a porozumění jsou aspekty, kterými se při práci řídím. Děti vedu k samostatnosti a zodpovědnosti, protože stejně jako my dospělí i děti touží držet svůj život ve vlastních rukou, i když prozatím s naší nenápadnou a přirozenou podporou.
Svitlana Lavska hospodářka a zastupující chůva malých hrdinů
Již jako malá jsem toužila stát se učitelkou v mateřské školce. Po zakončení magisterského studia na pedagogickém institutu jsem začala pracovat s dětmi, nejdříve jako kantorka ve škole, později v mateřské školce. Po příjezdu do České republiky jsem zatoužila rovněž pracovat v oboru, a proto jsem velmi ráda uvítala možnost začlenit se do kolektivu zdejších jeslí, kde se setkávám s dětmi z různých zemí a zejména s Montessori pedagogikou, se kterou jsem doposud zkušenost měla pouze povrchní. Práce mě naplňuje a získávám zkušenosti, které mě obohacují, a toto vše se zalíbením předávám malým dětem, pro které jsou naše jesle druhým domovem.
Mgr. Michaela Topinková supervizorka montessori
Od malička jsem si přála být paní učitelkou a mít jednou svojí vlastní školku. To se mi splnilo a oblast předškolní pedagogiky se stala mým životním posláním. Pracovala jsem jako chůva, lektorka zájmových kroužků, učitelka, ředitelka i zřizovatelka vlastní mateřské školy. V dobách studií na vysoké škole jsem potkala montessori pedagogiku, která si mě naprosto získala pro svojí laskavost a jednoduchost. Absolvovala jsem český i mezinárodní Montessori kurz pro děti předškolního věku. Principy využívám každodenně při výchově vlastního syna, při práci s rodiči, týmy i řediteli školek a dětských skupin.
Každý se může cítit jako hrdina

Jak to u nás vypadá?

Ke stažení

Vaše děti od zahájení docházky dělí už jen pár formalit. Vytiskněte si, prosím, přiložené dokumenty a doručte nám je. My zatím pro vaši dceru nebo syna připravíme překvapení na přivítanou.

Přijďte se k nám podívat!

Představu o tom, kdo jsme a jak to u nás funguje, už máte, úplně nejlepší by ale bylo, kdybyste se k nám přišli podívat. Atmosféru, která v našich dětských skupinách panuje, totiž musíte zažít. Ani ta nejlepší virtuální prohlídka totiž nenahradí osobní kontakt.

Tak snad brzy na viděnou…

  Smyslů plná zahrada

  Cílem projektu je rozvoj enviromentální výchovy u předškolních dětí a k tomu vytvoření adekvátního venkovního zázemí, abychom navázali na zavedený montessori program a přenesli jej i do venkovního prostředí. Díky projektu nabídneme dětem kontakt s přírodním prostředím a možnost zkoumání přírodních zákonitostí. Vytvoříme zelenou oázu uprostřed hlavního města. Jednotlivými vybranými prvky přispějeme ke zlepšení klimatických podmínek a zadržování vody v krajině. Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.