Dráčči jesle | Domažlice

Naše dětská skupinka je otevřená batolatům od jednoho roku, nejčastěji mezi nás ale přicházejí dvouletí. Vytváříme rodinné, láskyplné a bezpečné prostředí, ve kterém děti vedeme k samostatnosti a formou her je učíme poznávat svět. Naší snahou je malé dráčky podpořit, aby se nebáli roztáhnout křídla.

ico-nursery-address

Kde nás najdete

Husova třída 41
Domažlice
mapa

ico-nursery-person

Kontaktní osoba

Bc. Šárka Kraftová
+420 735 770 555
dracci@jesleskolky.cz

Jak to u nás funguje?

Denní řád jesliček dětem umožňuje bezpečně objevovat svět. Pro nejmenší připravujeme atraktivní
program v různých tematických blocích.

Rozvrh

07:00–08:30 Příchod dětí, ranní rozcvička, pohybové aktivity, volné hry
08:30–09:00 Hygiena, svačina
09:00 – 09:45 Komunitní kruh: didaktické hry, povídání si s dětmi o „tématu dne“
10:00–11:00 Pobyt venku, při nepříznivém počasí pokračuje „téma dne“
11:00–12:00 Hygiena, oběd
12:00–14:00 Odpočinek/spánek
14:00–14:30 Hygiena, svačina
14:30–16:00 Volné hry dle přání dětí, za pěkného počasí pobyt venku, odchod domů

Proč si vybrat právě naši skupinu?

  • Naše laskavé chůvy pro děti vytváří rodinné prostředí.
  • Nabízíme zázemí klidné lokality v širším centru Domažlic, ve které nechybí venkovní dvoreček s moderními herními prvky.
  • Nabízíme nevšední zážitky i za branou jeslí – třeba v divadle nebo na výletě.
  • Často máme místo i pro ty, na které se ve státní školce nedostalo.
  • Laskavý přístup

  • Výlety s dětmi

  • Děti od 1 roku

  • Centrum města

O vaše děti se starají

Bc. Šárka KRAFTOVÁ, DiS. dráččí ředitelka, chůva v jeslích
Péče o nejmenší děti, jakkoliv je náročná, je pro mě stále zábavou i příležitostí učit se novým věcem. Při práci s malými dráčky se soustředím mimo jiné na to, jak souvisejí logopedické obtíže s pohybem, hmatem a sluchem a dále se v tomto směru vzdělávám. Velmi ráda propojuji logopedii s jógou a zpěvem.
Lenka NĚMCOVÁ, DiS. chůva malých dráčků
Mám zajímavou profesní kombinaci. Jsem teta v jesličkách i sociální pracovnice v azylovém domě. Práce s nejmenšími mě naplňuje a ze všeho nejraději společně s nimi něco kreativního vytvářím a maluju. Přestože mám ráda, když mají věci řád, vedu děti k samostatnosti a odpovědnosti.
Daniela FORSTOVÁ chůva malých dráčků
Vystudovala jsem předškolní a mimoškolní pedagogiku. Přestože je práce s dětmi do tří let naprosto odlišná od práce s dětmi školkového věku, velmi si ji užívám. V našich jesličkách se snažím o to, aby měli malí dráčci dost pohybu, a pravidelně pro ně vymýšlím nejrůznější pohybové aktivity.
Pavla LINDAUEROVÁ chůva malých dráčků
Užívám si každý pokrok, ke kterému se mi podaří děti přivést. Baví mě pozorovat, jak nám rostou před očima. Mám vystudovanou předškolní a mimoškolní pedagogiku a ze všeho nejraději s dětmi něco tvořím. V této oblasti se snažím stále vzdělávat a nápady, co bychom mohli s dráčky společně dělat, čerpám všude kolem sebe. Inspirace totiž není nikdy dost.
Irena SIKOVÁ chůva malých dráčků
S dětmi se snažím pracovat zejména na rozvoji řeči – vedu logopedické chvilky a v oboru logopedie se dále vzdělávám. Řeč člověka začleňuje do společnosti, ovlivňuje jeho prožívání, poznávání i rozumový vývoj, proto si zaslouží patřičnou pozornost od samotného začátku. U nás ji má. Vývoj řeči totiž úzce souvisí jak se slovníkem rodičů, tak vychovatelů.
Tereza KOLBEKOVÁ, DiS. chůva malých dráčků
Jsem velmi pozitivní člověk, který svůj úsměv rád šíří dál. Práce s dětmi je zodpovědnost, to všichni víme. Malé dráčky se snažím učit především formou prožitků a nápodoby. V jesličkách zároveň vedu logopedické chvilky. Neměla bych to prozrazovat, ale přestože mám ráda řád, užívám si okamžiky, kdy s dětmi jen tak skotačíme.
Michaela ZRNÍKOVÁ chůva malých dráčků
Stejně jako pro řadu mých kolegyň i pro mě je práce s dětmi především posláním. Preferuji individuální přístup, který je u nás zejména díky kapacitě jeslí a počtu nás, chův, samozřejmý. Poznat a respektovat specifické vlastnosti dětí, styl a tempo jejich učení či případná omezení v určitých oblastech, je pro mě důležité.
Učíme děti nebát se roztáhnout křídla.

Jak to u nás vypadá?

Ke stažení

Vaše děti od zahájení docházky dělí už jen pár formalit. Vytiskněte si, prosím, přiložené dokumenty a doručte nám je. My zatím pro vaši dceru nebo syna připravíme překvapení na přivítanou.

Přijďte se k nám podívat!

Představu o tom, kdo jsme a jak to u nás funguje, už máte, úplně nejlepší by ale bylo, kdybyste se k nám přišli podívat. Atmosféru, která v našich dětských skupinách panuje, totiž musíte zažít. Ani ta nejlepší virtuální prohlídka totiž nenahradí osobní kontakt.

Tak snad brzy na viděnou…