Jesle Little Heroes Praha

Připravujeme malé hrdiny do velkého světa. Dětská skupina Jesle a školka Little Heroes se nachází v krásné lokalitě pražského Podolí v rodinném domě. Je zaměřena na Montessori pedagogiku, respektující přístup a angličtinu.

Pedagogika Marie Montessori

Prostředí Montessori jeslí je přizpůsobené práci dětí od jednoho roku. Pomůcky podporují u dětí samostatnost, soustředění, chuť něco zkoušet a objevovat zákonitosti. Hodně jsou spjaté s realitou – ve cvičeních praktického života si děti především chystají svačinu (loupou, krájí, mažou, nalévají atd.) a učí se péči o vlastní osobu a o prostředí. Dále podporujeme a tříbíme jejich smyslové vnímání a chystáme aktivity „šité na míru“ jejich zájmu a senzitivním obdobím. Věnujeme se také tvořivým aktivitám, společně zpíváme a tancujeme.

Bilingvní prostředí

Prostředí v němž se bude dobře cítit dítě, které neumí česky a naopak dítě z české rodiny si osvojí angličtinu. Naše děti jsou ve fázi senzitivního vývoje a nasávají všechny nové podněty, informace a znalosti jako houby.

Jak dětské skupiny vypadají?

  • připravené a bezpečné prostředí adekvátní věku dětí
  • práce dle principů Montessori pedagogiky
  • dostatečný čas na volný pohyb venku – vlastní zahrada součástí domu
  • vlídný a respektující přístup k dětem, metodika Respektovat a být respektován
  • program Montessori a angličtiny v ceně školkovného
  • školkovné si můžete daňově uplatnit
  • pedagogická práce podle plánu výchovy a péče
  • zdravý jídelníček
  • laskavý a mateřský přístup
  • ceník ke stažení zde

Podpora z Evropské unie

Dětská skupina je spolufinancována z Evropského sociálního fondu prostřednictvím OP Zaměstnanost. Cílem projektu Dětská skupina Family and Job Praha je podpořit rodiče malých dětí v jejich zapojení na trh práce.

Family and Job Praha (Jesle Little Heroes) reg. číslo: CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_103/0017016 – otevřena 27.3.2019

Kde nás najdete

Na Podkovce 20
Praha 4, Podolí

Kontaktní osoba

Ing. Ivana Varbanovová
littleheroes@jesleskolky.cz
608 639 950

O vaše děti se starají

Tereza Gregorková - pečující osoba
Pohled na svět dětskýma očima je pro ostatní jedinečný a úplně jiný. To už jsem poznala při narození mého brášky, se kterým jsem získala první zkušenosti s dětmi. Poté následovaly jesličky a práce oddílové vedoucí na dětských táborech. Jsem proto ráda, že se mi opět naskytla šance se s dětmi navzájem učit, smát se a vidět svět zase trochu jinak. I přes velkou zodpovědnost je tato práce velkou radostí. Praxe v práci s dětmi mi pomáhá k jejich porozumění a pochopení, ale ráda se v tomto směru budu ještě dlouho vyvíjet a vzdělávat.
Renáta Longauerová - pečující osoba
Práce s dětmi mě díky mamince a babičce, které byly učitelky, lákala už hodně dlouho, a tak jsem již během studia na Karlově univerzitě začala pracovat jako učitel. Rozhodla jsem se však studium na rok odložit a přestěhovala jsem se do Anglie, kde jsem pracovala v jesličkách a pak i ve škole s mentálně postiženými dětmi a dětmi s autismem. Můj vztah k dětem se za ten rok ještě více prohloubil a k práci s nimi jsem se rozhodla vrátit i po skončení magisterského studia. I když mi ony dva roky toho přinesly opravdu hodně, velmi mi chyběl přímý kontakt s dětmi, který tak dlouho tvořil neodmyslitelnou součást mého života. Proto jsem skutečně šťastná, že se mi naskytla možnost pracovat v prostředí, ve kterém mohu uplatnit nejen svoji vášeň k práci s dětmi, ale i k jazykům.
Markéta Jakimczuková - pečující osoba
Jsem matka dvou dětí, mám dospělého syna a dospívající dcerku. Za svobodna jsem pracovala jako au-pair v USA. Mám vystudovanou Obchodní akademii, jsem cvičitelka jógy a absolvovala jsem kurz chůvy. S dětmi mám dlouholeté zkušenosti, pracovala jsem v jeslích, v dětském domově a vedla cvičení rodičů a dětí. Jelikož moje vlastní děti jsou již odrostlé, ráda se vracím k malým dětem, u kterých mi dělá radost jejich nadšení, upřímnost a je krásné je sledovat a pomáhat jim dělat pokroky. Jsem moc ráda, že mohu dělat práci, která mě baví a naplňuje a která má smysl.
Nela Sharaby - pečující osoba
Po získání titulu Magistr umění v oboru Design na ČVUT jsem odletěla do Izraele, kde jsem se učila hebrejský jazyk. K dětem mě to odjakživa velmi táhlo, a proto jsem se rozhodla pracovat v soukromých školkách v Tel Avivu pro děti do 3 let jako anglicky mluvící vychovatelka se zaměřením na výtvarnou výchovu. Nasbírala jsem zkušenosti, jak s dětmi trpělivě jednat a učit je novým věcem. Práce s dětmi mě natolik naplňuje, že jsem se po návratu do České republiky rozhodla v tomto směru pokračovat. Velice ráda s dětmi trávím čas, snažím se jim porozumět, rozvíjet jejich dovednosti, kreativitu a vytvářet jim přátelské, harmonické prostředí plné energie a radosti.
Ing. Ivana Varbanovová - ředitelka
Montessori metoda mne natolik nadchla, že jsem opustila svou původní profesi a začala jsem se věnovat malým dětem. Chceme vytvářet dětem podnětné prostředí, ve kterém mohou rozvíjet svůj potenciál. Respektujeme individualitu každého dítěte a necháváme ho pracovat na své osobnosti podle svého vlastního učitele. Jsem maminkou dvou dětí a vím, jak je důležité podporovat děti ve vzájemné komunikaci a spolupráci, v samostatnosti a seberealizaci.
Šárka Walterová - pečující osoba
Vystudovala jsem umění a módní návrhářství. Během vysoké školy jsem absolvovala zahraniční stáže v Rakousku a ve Španělsku. Dlouho jsem se věnovala tvorbě krásných šatů na míru. Plynule se moje tvůrčí aktivity začaly propojovat čím dál více s interaktivní pedagogikou. Přišlo to přirozeně. Moje maminka je učitelka. Pomáhala jsem jí v její soukromé škole Vzdělávání s radostí. Později jsem získala zkušenost s výukou módní tvorby na státní střední umělecké škole SUŠTŘ. Více a více mě to vedlo k zamyšlení nad výchovou svých vlastních budoucích dětí. Zaplatila jsem si Montessori kurz, který mě naprosto nadchl. Moc bych si přála, aby co nejvíce malých dětí mělo možnost vstoupit do připraveného prostředí s laskavým připraveným dospělým na dosah ❤