Jesle Little Heroes Praha

Připravujeme malé hrdiny do velkého světa.

Dětská skupina Jesle a školka Little Heroes se nachází v krásné lokalitě pražského Podolí v rodinném domě. Je zaměřena na Montessori pedagogiku, respektující přístup a angličtinu.

Pedagogika Marie Montessori

Prostředí Montessori jeslí je přizpůsobené práci dětí od jednoho roku. Pomůcky podporují u dětí samostatnost, soustředění, chuť něco zkoušet a objevovat zákonitosti. Hodně jsou spjaté s realitou – ve cvičeních praktického života si děti především chystají svačinu (loupou, krájí, mažou, nalévají atd.) a učí se péči o vlastní osobu a o prostředí. Dále podporujeme a tříbíme jejich smyslové vnímání a chystáme aktivity „šité na míru“ jejich zájmu a senzitivním obdobím. Věnujeme se také tvořivým aktivitám, společně zpíváme a tancujeme.

Bilingvní prostředí

Prostředí v němž se bude dobře cítit dítě, které neumí česky a naopak dítě z české rodiny si osvojí angličtinu. Naše děti jsou ve fázi senzitivního vývoje a nasávají všechny nové podněty, informace a znalosti jako houby.

Jak dětské skupiny vypadají?

  • připravené a bezpečné prostředí adekvátní věku dětí
  • práce dle principů Montessori pedagogiky
  • dostatečný čas na volný pohyb venku – vlastní zahrada součástí domu
  • vlídný a respektující přístup k dětem, metodika Respektovat a být respektován
  • program Montessori a angličtiny v ceně školkovného
  • školkovné si můžete daňově uplatnit
  • pedagogická práce podle plánu výchovy a péče
  • zdravý jídelníček
  • laskavý a mateřský přístup
  • ceník ke stažení zde

Podpora z Evropské unie

Dětská skupina je spolufinancována z Evropského sociálního fondu prostřednictvím OP Zaměstnanost. Cílem projektu Dětská skupina Family and Job Praha je podpořit rodiče malých dětí v jejich zapojení na trh práce.

Family and Job Praha (Jesle Little Heroes) reg. číslo: CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_103/0017016 – otevřena 27.3.2019

Kde nás najdete

Na Podkovce 20
Praha 4, Podolí

Kontaktní osoba

Ing. Ivana Varbanovová
littleheroes@jesleskolky.cz
608 639 950

O vaše děti se starají

Tereza Gregorková - pečující osoba
Pohled na svět dětskýma očima je pro ostatní jedinečný a úplně jiný. To už jsem poznala při narození mého brášky, se kterým jsem získala první zkušenosti s dětmi. Poté následovaly jesličky a práce oddílové vedoucí na dětských táborech. Jsem proto ráda, že se mi opět naskytla šance se s dětmi navzájem učit, smát se a vidět svět zase trochu jinak. I přes velkou zodpovědnost je tato práce velkou radostí. Praxe v práci s dětmi mi pomáhá k jejich porozumění a pochopení, ale ráda se v tomto směru budu ještě dlouho vyvíjet a vzdělávat.
Renáta Longauerová - pečující osoba
Práce s dětmi mě díky mamince a babičce, které byly učitelky, lákala už hodně dlouho, a tak jsem již během studia na Karlově univerzitě začala pracovat jako učitel. Rozhodla jsem se však studium na rok odložit a přestěhovala jsem se do Anglie, kde jsem pracovala v jesličkách a pak i ve škole s mentálně postiženými dětmi a dětmi s autismem. Můj vztah k dětem se za ten rok ještě více prohloubil a k práci s nimi jsem se rozhodla vrátit i po skončení magisterského studia. I když mi ony dva roky toho přinesly opravdu hodně, velmi mi chyběl přímý kontakt s dětmi, který tak dlouho tvořil neodmyslitelnou součást mého života. Proto jsem skutečně šťastná, že se mi naskytla možnost pracovat v prostředí, ve kterém mohu uplatnit nejen svoji vášeň k práci s dětmi, ale i k jazykům.
Bára Šmídová - pečující osoba
Ing. Ivana Varbanovová - ředitelka
Kateřina Oleksíková - pečující osoba
K dětem mám velmi pozitivní vztah, práce s nimi mne naplňuje a dodává mi energii, proto jsem si také jako obor studia na střední škole vybrala sociální činnost a již během studií jsem věděla, kterým směrem by se měl můj pracovní život ubírat. Pracovala jsem s mentálně postiženými dětmi a autisty, ale stěhování tuto kapitolu mého života uzavřelo, a tak jsem začala pracovat v jesličkách Little Heroes. Vlastně bych snad ani neměla mluvit o práci ale spíše o koníčku, který mne opravdu baví a při němž se snažím dávat dětem ze sebe to nejlepší a učit je novým věcem. Jsem skutečně šťastná, že zde mohu pracovat.
Jana Faltýnková - pečující osoba
Jmenuji se Jana a jsem pečující osobou i lektorkou angličtiny. K dětem přistupuji s obrovskou trpělivostí, láskou a soucitem. Ve Velké Británii jsem ve školách podporovala děti a mládež se speciálními potřebami. Mým hlavním úkolem bylo zajistit, aby se děti pohybovaly v prostředí, které jim poskytne osobní péči a pozornost. To je vede ke zlepšování sociálních dovedností a povzbuzuje je při učení.