Jesle Little Heroes Praha

Připravujeme malé hrdiny do velkého světa. Dětská skupina Jesle a školka Little Heroes se nachází v krásné lokalitě pražského Podolí v rodinném domě. Je zaměřena na Montessori pedagogiku, respektující přístup a angličtinu.

bonami_komunitni_soutez_A4_2 (1)

Pedagogika Marie Montessori

Prostředí Montessori jeslí je přizpůsobené práci dětí od jednoho roku. Pomůcky podporují u dětí samostatnost, soustředění, chuť něco zkoušet a objevovat zákonitosti. Hodně jsou spjaté s realitou – ve cvičeních praktického života si děti především chystají svačinu (loupou, krájí, mažou, nalévají atd.) a učí se péči o vlastní osobu a o prostředí. Dále podporujeme a tříbíme jejich smyslové vnímání a chystáme aktivity „šité na míru“ jejich zájmu a senzitivním obdobím. Věnujeme se také tvořivým aktivitám, společně zpíváme a tancujeme.

Bilingvní prostředí

Prostředí v němž se bude dobře cítit dítě, které neumí česky a naopak dítě z české rodiny si osvojí angličtinu. Naše děti jsou ve fázi senzitivního vývoje a nasávají všechny nové podněty, informace a znalosti jako houby.

Jak dětské skupiny vypadají?

  • připravené a bezpečné prostředí adekvátní věku dětí
  • práce dle principů Montessori pedagogiky
  • dostatečný čas na volný pohyb venku – vlastní zahrada součástí domu
  • vlídný a respektující přístup k dětem, metodika Respektovat a být respektován
  • program Montessori a angličtiny v ceně školkovného
  • školkovné si můžete daňově uplatnit
  • pedagogická práce podle plánu výchovy a péče
  • zdravý jídelníček
  • laskavý a mateřský přístup
  • ceník ke stažení zde

Podpora z Evropské unie

Dětská skupina je spolufinancována z Evropského sociálního fondu prostřednictvím OP Zaměstnanost. Cílem projektu Dětská skupina Family and Job Praha je podpořit rodiče malých dětí v jejich zapojení na trh práce.

Family and Job Praha (Jesle Little Heroes) reg. číslo: CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_103/0017016 – otevřena 27.3.2019

Kde nás najdete

Na Podkovce 20
Praha 4, Podolí

Kontaktní osoba

Ing. Ivana Varbanovová
littleheroes@jesleskolky.cz
608 639 950

O vaše děti se starají

Tereza Gregorková - pečující osoba
Pohled na svět dětskýma očima je pro ostatní jedinečný a úplně jiný. To už jsem poznala při narození mého brášky, se kterým jsem získala první zkušenosti s dětmi. Poté následovaly jesličky a práce oddílové vedoucí na dětských táborech. Jsem proto ráda, že se mi opět naskytla šance se s dětmi navzájem učit, smát se a vidět svět zase trochu jinak. I přes velkou zodpovědnost je tato práce velkou radostí. Praxe v práci s dětmi mi pomáhá k jejich porozumění a pochopení, ale ráda se v tomto směru budu ještě dlouho vyvíjet a vzdělávat.
Renáta Longauerová - pečující osoba
Práce s dětmi mě díky mamince a babičce, které byly učitelky, lákala už hodně dlouho, a tak jsem již během studia na Karlově univerzitě začala pracovat jako učitel. Rozhodla jsem se však studium na rok odložit a přestěhovala jsem se do Anglie, kde jsem pracovala v jesličkách a pak i ve škole s mentálně postiženými dětmi a dětmi s autismem. Můj vztah k dětem se za ten rok ještě více prohloubil a k práci s nimi jsem se rozhodla vrátit i po skončení magisterského studia. I když mi ony dva roky toho přinesly opravdu hodně, velmi mi chyběl přímý kontakt s dětmi, který tak dlouho tvořil neodmyslitelnou součást mého života. Proto jsem skutečně šťastná, že se mi naskytla možnost pracovat v prostředí, ve kterém mohu uplatnit nejen svoji vášeň k práci s dětmi, ale i k jazykům.
Markéta Jakimczuková - pečující osoba
Jsem matka dvou dětí, mám dospělého syna a dospívající dcerku. Za svobodna jsem pracovala jako au-pair v USA. Mám vystudovanou Obchodní akademii, jsem cvičitelka jógy a absolvovala jsem kurz chůvy. S dětmi mám dlouholeté zkušenosti, pracovala jsem v jeslích, v dětském domově a vedla cvičení rodičů a dětí. Jelikož moje vlastní děti jsou již odrostlé, ráda se vracím k malým dětem, u kterých mi dělá radost jejich nadšení, upřímnost a je krásné je sledovat a pomáhat jim dělat pokroky. Jsem moc ráda, že mohu dělat práci, která mě baví a naplňuje a která má smysl.
Nela Sharaby - pečující osoba
Po získání titulu Magistr umění v oboru Design na ČVUT jsem odletěla do Izraele, kde jsem se učila hebrejský jazyk. K dětem mě to odjakživa velmi táhlo, a proto jsem se rozhodla pracovat v soukromých školkách v Tel Avivu pro děti do 3 let jako anglicky mluvící vychovatelka se zaměřením na výtvarnou výchovu. Nasbírala jsem zkušenosti, jak s dětmi trpělivě jednat a učit je novým věcem. Práce s dětmi mě natolik naplňuje, že jsem se po návratu do České republiky rozhodla v tomto směru pokračovat. Velice ráda s dětmi trávím čas, snažím se jim porozumět, rozvíjet jejich dovednosti, kreativitu a vytvářet jim přátelské, harmonické prostředí plné energie a radosti.
Ing. Ivana Varbanovová - ředitelka
Montessori metoda mne natolik nadchla, že jsem opustila svou původní profesi a začala jsem se věnovat malým dětem. Chceme vytvářet dětem podnětné prostředí, ve kterém mohou rozvíjet svůj potenciál. Respektujeme individualitu každého dítěte a necháváme ho pracovat na své osobnosti podle svého vlastního učitele. Jsem maminkou dvou dětí a vím, jak je důležité podporovat děti ve vzájemné komunikaci a spolupráci, v samostatnosti a seberealizaci.