Jesle a školka Korálky

Školička s angličtinou a prvky montessori - zápis probíhá po celý školní rok.

Zarezervujte si svoje místo – aktuálně probíhá ZÁPIS DĚTÍ!

Jesle a školka Korálky se nachází v Praze 13 přímo v přízemí Coral Office Parku, budova D. Moderně zrekonstruované prostory jsou přizpůsobeny dispozicím a potřebám dětí. I ve druhé třídě jsme se snažili vytvořit příjemné prostředí, ve kterém se budou děti cítit dobře a spokojeně. A i zde jsme dali na doporučení odborníka na interierový design. Dominantním prvkem třídy je velké tee pee, kde si děti mohou hrát, schovávat se a rozvíjet svoji představivost prostřednictvím pohádek. A jak se nám to povedlo se můžete podívat na fotkách níže. Pokud ale dáte přednost osobní prohlídce, tak stačí zavolat a domluvit si schůzku.

Třídy jsou vybaveny dětskými kuchyňkami, ve kterých mají děti uložené prostírání, bryndáčky, příbory apod. Děti se zapojují do prostírání stolů a přípravy svačinek. Přípravu obědů přenecháváme profesionálům z Olive Food/Bionea.

Třídy jsou dále vybaveny hračkami a Montessori pomůckami a také prvky pro jejich tělesný rozvoj a obratnost.

Naší prioritou je na jedné straně vytvořit dětem takové prostředí, ve kterém se budou cítit bezpečně a zvládnou odloučení od maminek a tatínků a na druhé straně podpořit jejich všestranný rozvoj. Při naší práci s dětmi využíváme principy Montessori pedagogiky a zastáváme přístup respektovat a být respektován.

Angličtina a naše skvělé tety

Toto všechno by nestačilo, pokud bychom také neměli tým milých tet, které se o děti starají. A protože si zakládáme na rodinném přístupu, tak každá teta bude mít na starosti maximálně 6 dětí. Navíc každá teta s sebou přináší nějakou speciální dovednost, o kterou se chce s dětmi podělit. Máme tetu, která velmi dobře vaří a je členkou Asociace kuchařů, jiná teta zase mluví anglicky, další hezky maluje…

Jak již bylo napsáno výše, tak naším cílem je všestranný rozvoj dětí a do toho patří i výuka angličtiny. Určitě Vás zajímá, jak to probíhá.

Anglický jazyk učíme formou hry a praktickým používáním během dne. Dětmi velmi oblíbené je ranní kolečko s hudebními nástroji a anglickými písničkami nebo různé hry, při kterých se učí např. zvířátka. Tyto aktivity jsou po celý den doprovázeny jednoduchými anglickými frázemi jako např. „umyj si ruce“.

Jste zvědaví, jak to u nás vypadá za provozu? Navštivte náš Facebook nebo si domluvte schůzku a přijďte se podívat!

Osobní prohlídka školky/rezervace místa/přihláška/ceník

Pokud stále váháte a nevíte, zda se pro naše jesličky a školku rozhodnout, tak se určitě přijďte k nám podívat. Stačí si pouze domluvit schůzku! A co Vás čeká? Prohlídka prostor, seznámení s tetami a představení naší koncepce práce s dětmi. Děti si mezitím mohou hrát a dát tak najevo, zda se jim u nás líbí.

Pokud Vás naše Jesle a školka Korálky zaujaly, tak můžete vyplnit přihlášku. Potom ji stačí naskenovat a zaslat na náš email, a my Vás budeme kontaktovat.

Ceník Jesle a školka Korálky naleznete v sekci Ke stažení, kde najdete i další dokumenty, nebo stačí kliknout zde.

V případě jakýchkoli dotazů můžete volat paní ředitelce na tel. číslo 737 130 549 nebo psát na e-mail: koralky@jesleskolky.cz.

Struktura našeho zařízení

Naše zařízení má dvě třídy, jedna o kapacitě 24 dětí je koncipována jako podniková dětská skupina a je určena výhradě našim zaměstnancům a zaměstnancům partnerských firem, díky dotacím z EU je proto v této třídě nabízeno zvýhodněné školkovné.

Druhá třída má kapacitu 10 dětí a je provozována jako jesle pro veřejnost.

Nejčastější otázky a odpovědi

„Mám dcerku, která ještě nenavštěvovala žádné jesle ani školku. Co když bude plakat, až odejdu?“

Víme, že nástup do jesliček/školky je pro děti velmi náročný, proto nabízíme adaptační týden zdarma. Navíc ke každému dítěti přistupujeme podle jeho individuálních potřeb a velmi citlivě.

„Co je adaptační týden?“

Adaptační týden je týden, během kterého navštěvuje dítě školku každý den bez ohledu na zvolenou četnost docházky. První den se začíná s jednou hodinou bez rodičů. Každý další den se čas strávený ve školce prodlužuje. Vše záleží na tom, jak se dítě adaptuje. Adaptační týden je zdarma.

„Může syn chodit jen dopoledne?“

Ano, syn může chodit jen dopoledne, ale tato zkrácená docházka nemá vliv na cenu. Platný ceník najdete zde.

Kde nás najdete

Coral Office Park
budova D
Bucharova 1314/8
Praha 13

Kontaktní osoba

Ing. Kateřina Šeferová
koralky@jesleskolky.cz
737 130 549

O vaše děti se starají

Ing. Kateřina Šeferová - ředitelka
Vystudovala jsem vysokou školu ekonomickou, ale zájem o rozvoj dětí mě přivedl až sem do Korálků. Mám ráda dětský smích a těší mě vytvářet prostředí, ve kterém se děti cítí šťastné a spokojené a mohou se rozvíjet. Mojí snahou je vést děti k samostatnosti a sebedůvěře. Mám dvě již dospělé děti, na které mohu být pyšná. A protože mám zkušenosti, které dál rozvíjím a doplňuji o poznatky z oblasti psychologie a psychomotorického vývoje, tak se snažím toto vše předávat dál a pomáhat tak rodičům s malými dětmi při jejich výchově a rozvoji.
Gabriela Králíčková - pečující osoba
Práce s dětmi mě bavila od malička. Vychovala jsem dvě děti a mám šest vnoučat, takže velké zkušenosti s výchovou dětí mám i z osobního života. Jsem mimo jiné profesionální chůva. V předešlé době jsem hlídala soukromě děti ve věku od 6 týdnů do 3 let a následně pracovala v dětské skupině. Baví mě práce s dětmi a ráda s nimi trávím čas. Chci dětem předávat dovednosti, které jim nenásilnou hravou formou pomohou rozvíjet svou fantazii, tvořivost a vést je k samostatnosti. Důležitý přitom je individuální přístup ke každému dítěti včetně rozvoje jazykových a komunikativních schopností a dovedností. Práce s dětmi je můj koníček a naplňuje mé poslání, které nyní mohu opět realizovat v nové dětské skupině Korálky.
Marcela Kozáková - pečující osoba
Vystudovala jsem VŠE v Praze, ale po letech práce v kanceláři jsem se rozhodla pro změnu a láska k dětem mě přivedla do FOD Klokánek a SOS dětské vesničky. Po absolvování kurzu profesionální chůvy jsem pečovala o děti v rodinách. Dětský svět mě inspiruje a formou hry ráda pomáhám dětem objevovat po malých krůčcích život. Svět fantazie a pohled na svět očima dětí je to, proč tak ráda pracuji s dětmi. Je pro mne radostí s nimi být.
Adéla Čepelíková - pečující osoba
Moje jméno je Adéla, a být chůva v dětské skupině pro mě bude nová zkušenost, ke které chovám respekt a odpovědnost. Přestože jsem studovala v oboru poměrně vzdálenějším pedagogice, kolem dětí se pohybuji již od útlého věku a tak mě osud zavál až do Korálků. Doplnila jsem si vzdělání a rozšiřuji tak tým profesionálních chův ve školičce. Ráda pracuji s dětmi pro jejich přímočarost, zaujetí pro věc a autenticitě, přistupuji k nim laskavě a trpělivě. Podílet se na výchově Vašich dětí beru jako velkou dávku důvěry a mám radost, že budu mít možnost být jejich průvodkyní ve této skupině.