Jesle a školka Medvědi Kolín

V Kolíně provozujeme jesličkovou Montessori třídu a školkovou třídu s výukou angličtiny v rodinném domě se zahradou.

Malí medvědi – jesličky

Jesličky jsou určeny pro děti od 1 do 3 let a jsou zaměřeny na Montessori pedagogiku.

Prostředí Montessori podporuje u dětí samostatnost, soustředění, chuť něco zkoušet a objevovat zákonitosti. Hodně jsou spjaté s realitou – ve cvičeních praktického života si děti především podílejí na přípravě svačinek (loupou, krájejí, mažou, nalévají atd.) a učí se péči o vlastní osobu a o prostředí. Dále podporujeme a tříbíme jejich smyslové vnímání a chystáme aktivity „šité na míru“ jejich zájmu a senzitivním obdobím. Věnujeme se také tvořivým aktivitám, společně zpíváme a tancujeme.

Velcí medvědi – školička

Školka je určena pro děti od 2,5 do 6 let a je zaměřena na výuku angličtiny, a to ve spolupráci s jazykovou školou Hannah School.

Díky výukovému programu Lingua Kitties jsou děti hravou a nenásilnou formou schopné přijmout angličtinu naprosto spontánně a vytvořit si tak pevný základ pro její další rozvíjení. Jedná se o metodicky vedené bloky činností a her zaměřené na výuku angličtiny formou společného zpívání, recitování, divadla a rozmanitých kreativních činností. Lektor s dětmi pracuje maximálně efektivní metodou založenou na osvojování si jazyka přirozenou cestou. Lektory jsou plně kvalifikovaní učitelé angličtiny s bohatými zkušenostmi s prací s dětmi.

Proč si vybrat právě naši dětskou skupinu?

 • kapacita každé třídy je max. 12 dětí
 • 2 kvalifikované pečující osoby na jednu třídu
 • přijímáme děti již od 1 roku
 • krásné prostředí v rodinném domě se zahradou
 • program Montessori a angličtiny v ceně školkovného
 • školkovné si můžete daňově uplatnit
 • ceník naleznete zde
 • pedagogická práce podle plánu výchovy a péče

O projektu

Jesle a školka Medvědi Kolín jsou spolufinanovány z Evropského sociálního fondu prostřednictvím OP Zaměstnanost. V rámci projektů Family and Job Kolín I  a Kolín II jsme získali finanční příspěvek na vybudování dvou dětských skupin s kapacitou 12 dětí a jejich dvouletý provoz. Cílem projektů je pomoci rodičům malých dětí se zapojením na trh práce.

Family and Job Kolín I (reg. číslo CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_035/0001856:

 • celkový harmonogram projektu: vybudování zařízení: 1.5.2017-30.4.2018, doba provozu: 1.5.2018-30.4.2020
 • typ zařízení péče o děti předškolního věku: dětská skupina podle zákona č. 247/2014 Sb.
 • typ dle uživatelů: pro veřejnost

Family and Job Kolín I (reg. číslo CZ.03.1.51/0.0/0.0/16_132/0006838):

 • celkový harmonogram projektu: vybudování zařízení: 1.1.2017-30.6.2018, doba provozu: 1.7.2018-30.6.2020
 • typ zařízení péče o děti předškolního věku: dětská skupina podle zákona č. 247/2014 Sb.
 • typ dle uživatelů: pro veřejnost

 

Kde nás najdete

Havlíčkova 425
Kolín
280 02

Kontaktní osoba

Ing. Martina Teslík Tesaříková
775 020 396
tesarikova.m@email.cz

O vaše děti se starají

Nikola Makulová - průvodkyně dětí v jeslích
“Už během studia na střední škole bylo mým velkým snem věnovat se práci s dětmi. Vystudovala jsem tedy školu sociálního zaměření a v současné době jsem se stala také studentkou vysoké školy - oboru předškolní a mimoškolní pedagogika. Jsem neustále se usmívající a chápající člověk. V rámci své dosavadní praxe jsem sbírala zkušenosti a zažila opravdu mnohé. Pracovala jsem s dětmi z dětského domova i s handicapovanými dětmi. Se všemi dětmi si buduji vždy ten nejlepší vztah a práce s nimi mě vždy naplňuje. Nyní mé zaujetí směřuje i do studia Montessori pedagogiky a práce s těmi nejmenšími.”
Barbora Glaserová - průvodkyně dětí v jeslích i školce
"Vystudovala jsem učitelství na Pedagogické fakultě ZČU v Plzni. Deset let jsem učila na základní škole, vedla atletickou přípravku, trénovala malé fotbalisty a mnoho dalšího souvisejícího s prací s dětmi. V současné době si zpestřuji rodičovskou dovolenou péčí o Vaše poklady. Takže by se dalo říct, že "práce" s dětmi je nejenom mým povoláním, ale i posláním a velkým koníčkem. S Montessori pedagogikou jsem se setkala již během studia na vysoké škole a i nadále bych se ráda v tomto oboru vzdělávala."
Ivana Procházková - průvodkyně dětí ve školce
"Jsem teta, která toho má už hodně za sebou. Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Čáslavi. Ve školství jsem pracovala 34 let, z toho 24 let jsem měla na starost jednotřídní mateřskou školu. Ráda s dětmi cvičím. Organizovala jsem pro mateřské školy sportovní olympiády v Čáslavi a v Kutné Hoře. Děti jsou pro mě radost, láska, ale i starostlivost a zodpovědnost. Na všechny Vaše děti se už moc těším."
Tereza Havlíčková - průvodkyně dětí v jeslích
"Do jesliček jsem nastoupila po vystudovaní zdravotnické školy a stále ve studiu pokračuji v oboru všeobecná sestra. Do této doby jsem se setkávala převážně s nemocnými dětmi, ale největší praxi jako chůva jsem získala díky hlídání dětí v domácím prostředí. Mým snem byla totiž vždy práce s malými dětmi. Ráda jim věnuji svůj čas a dělám maximum pro to, aby byly spokojené a měly úsměv na svých tvářičkách. Zároveň se těším na prohlubování mých znalostí v Montessori pedagogice, díky které získávám úplně nový úhel pohledu na předškolní péči a výchovu i mnoho nových zkušeností."
Věra Brodská - průvodkyně dětí v jeslích i školce, hospodářka
"Mým snem bylo vždy pracovat s dětmi, a proto jsem s radostí využila příležitost, kterou jsem dostala v oblasti vzdělání i nového zaměstnání. Sama jsem vychovala dvě dcery a s láskou pečuji o dvě své vnučky. Dlouholetá praxe při jejich výchově je prostě nadevše. Po svých zkušenostech vím, že práce s dětmi je především zodpovědnost, ale zároveň i obrovská radost. Ve společnosti malých dětí se cítím šťastná a jejich úsměv je pro mě největší odměnou. U Medvědů mám na starosti také zdravé stravování a úklid, aby se dětičky měly jako v bavlnce."