Jesle Dráčci Domažlice

Od podzimu 2016 provozujeme v Domažlicích dětskou skupinu Dráčci pro 12 dětí ve věku od 1 roku. V prosinci roku 2018 jsme pro velký zájem vybudovali a otevřeli druhou třídu jesliček, také s kapacitou 12 dětí. Na obě dětské skupiny připadají 2 kvalifikované chůvy.

Naše dětské skupiny – jesle Dráčci se nachází nedaleko centra města Domažlic, disponují vlastním dvorkem, který je vybavený herními prvky. Přijímáme děti již od 1 roku do 4 let (v ojedinělých případech a po dohodě s provozovatelem lze postupovat individuálně). Umožňujeme celodenní docházku, ale také docházku kratší, již od 3 hodin pouze v některé dny v týdnu. Ceník najdete ZDE.

Týdenní program

Nejsme hlídací koutek – o děti pečuje tým profesionálních chův, který dodržuje plán výchovy a péče.

pondělí – výtvarné hrátky
úterý – jóga pro děti
středa – výtvarné hrátky, logopedická prevence
čtvrtek – čtení dětských knih
pátek – hudbně-dramatické dopoledne

Program přizpůsobujeme náladě dětí, počasí a aktuálnímu dění. Většina aktivit se v průběhu dní prolíná a navazují na sebe.

Proč si vybrat právě naši dětskou skupinu?

  • kapacita jedné dětské skupiny je max. 12 dětí
  • 2 kvalifikované chůvy na dětskou skupinu
  • přijímáme děti již od 1 roku
  • krásné prostředí s vlastním dvorkem poblíž centra města, možnost parkování
  • plán výchovy a péče
  • provozní doba jesliček I PO-PÁ 6:30-16:00 hod., více viz. provozní řád
  • provozní doba jesliček II PO-PÁ 7:00-15:30 hod.

OD ŠKOLNÍHO ROKU 2020/2021 SE MŮŽETE TĚŠIT NA NOVÝ PLÁN VÝCHOVY A PÉČE A S TÍM SOUVISEJÍCÍ ZAMĚŘENÍ TŘÍD!! Těšíme se na Vás!
jesličky I (horní třída) – zaměření na hudební a dramatickou výchovu
jesličky II (dolní třída) – zaměření na estetickou výchovu

O projektu

Jesle Dráčci  jsou spolufinanovány z Evropského sociálního fondu prostřednictvím OP Zaměstnanost. V rámci projektů Family and Job Domažliče  jsme získali finanční příspěvek na vybudování dětské skupiny s kapacitou 12 dětí a její dvouletý provoz. Cílem projektů je pomoci rodičům malých dětí se zapojením na trh práce.

Dětská skupina Family and Job Domažlice I (reg. číslo CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_073/0008232)
– v provozu od 16. 11. 2016

Dětská skupina Family and Job Domažlice II (reg. číslo CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_073/0008252)
– v provozu od 3. 12. 2018

Kde nás najdete

Husova třída 41

Domažlice
344 01

Kontaktní osoba

Bc. Šárka Kraftová, DiS.
+420 735 770 555

dracci@jesleskolky.cz
sarka.kraft@seznam.cz

tel. chůvy horní třída: +420 739 133 753
tel. chůvy dolní třída: +420 604 909 256

 

O vaše děti se starají

Bc. Šárka KRAFTOVÁ, DiS.
Vystudovala jsem sociální práce a andragogiku, několik let jsem pracovala jako sociální pracovnice v zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Absolvovala jsem mimo jiné certifikovaný kurz Jógy pro děti a certifikovaný kurz pro Logopedické asistenty. Jsem dvojnásobnou maminkou. V jesličkách se zaměřuji za pohybové hry, jógu, prevenci logopedických vad a hudebně-dramatické hrátky.
Jana PĚCHOTOVÁ
Absolvovala jsem cestifikovaný kurz "Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky". Jsem dvojnásobnou maminkou, své zkušenosti z mateřství přináším do jesliček. Nejraději trávím čas s dětmi venku - vymýšlím aktivní a naučné hry.
Tereza RÁŽOVÁ
Už na druhém stupni základní školy jsem věděla, že chci pracovat s dětmi. Proto moje kroky vedly na pedagogickou školu obor předškolní a mimoškolní pedagogika, nyní studuji na Jihočeské univerzitě opět obor předškolní pedagogika. Ve volném čase jsem se jako dobrovolník věnovala organizaci Pionýr. V rámci praxí jsem prošla několika mateřskými školami, kde jsem se přesvědčila o tom, že mě práce s dětmi baví a chci v ní pokračovat. Děti chci a snažím se učit prožitkem. Ráda s dětmi vyrábím a cvičím za pomoci rytmických říkanek.
Lenka NĚMCOVÁ, DiS.
Vystudovala jsem VOŠ sociální práce. Několik let pracuji jako sociální pracovnice v Domově pro matky s dětmi. Mým snem bylo vzdy pracovat s malými dětmi, proto jsem s radostí přijala možnost nastoupit do jesliček Dráčci. Sama vychovávám 2 děti-11ti letého syna a 7 letou dceru. S dětmi v jesličkách ráda maluji ,vyrábím a cvičím při rytmických říkánkách.
Michaela HUSNÍKOVÁ
Vždy jsem chtěla pracovat s dětmi a proto jsem si udělala kurz pracovníka v sociálních službách, několik let jsem byla zaměstnána v Klokánku a nyní se snažím zpříjemnit dětem v jesličkách ty dlouhé chvilky bez rodičů. Jsem zastánce toho, že pořádné obejmutí zažene alespoň na chvilku všechny chmury.
Pavla LINDAUEROVÁ
Irena SIKOVÁ