Jesle Dráčci Domažlice

Od podzimu 2016 provozujeme v Domažlicích dětskou skupinu Dráčci pro 12 dětí ve věku od 1 roku. V prosinci roku 2018 jsme pro velký zájem vybudovali a otevřeli druhou třídu jesliček, také s kapacitou 12 dětí. V každé dětské skupině připadají 2 kvalifikované chůvy na daný počet dětí.

Naše dětské skupiny – jesle Dráčci se nachází nedaleko centra města Domažlic, disponují vlastním dvorkem, který je vybavený herními prvky. Venkovní prostory stále modernizujeme a doplňujeme. Přijímáme děti již od 1 roku do 4 let (v ojedinělých případech a po dohodě s provozovatelem lze postupovat individuálně). Umožňujeme celodenní docházku, ale také docházku kratší, již od 3 hodin pouze v některé dny v týdnu. Ceník najdete ZDE.

Týdenní program

Nejsme hlídací koutek – o děti pečuje tým profesionálních chův, který dodržuje plán výchovy a péče.

Pro děti je připravován atraktivní plán výchovy a péče. Tématické bloky umožňují dětem získávat poznatky a dovednosti v reálných souvislostech. Časový plán bloků je flexibilní a lze jej přizpůsobit. Každá činnost je hravou formou uzpůsobena věku dětí i jejich schopnostem. Jednotlivé tématické bloky jsou rozděleny do podrobných týdenních činností. Plán kopíruje roční cyklus přírody a přirozeně se odvíjí i od společenského běhu.

Srozumitelným způsobem jsou dětem osvětlována témata a události v danou roční dobu (tradice a svátky).

Program přizpůsobujeme náladě dětí, počasí a aktuálnímu dění. Většina aktivit se v průběhu dní prolíná a navazují na sebe.

Proč si vybrat právě naši dětskou skupinu?

  • kapacita jedné dětské skupiny je max. 12 dětí
  • 2 kvalifikované chůvy na dětskou skupinu
  • přijímáme děti již od 1 roku
  • krásné prostředí s vlastním dvorkem poblíž centra města, možnost parkování
  • plán výchovy a péče
  • provozní doba jesliček I PO-PÁ 7:00-16:00 hod., více viz. provozní řád
  • provozní doba jesliček II PO-PÁ 7:00-15:00 hod.

 

O projektu

Jesle Dráčci  jsou spolufinanovány z Evropského sociálního fondu prostřednictvím OP Zaměstnanost. V rámci projektů Family and Job Domažliče  jsme získali finanční příspěvek na vybudování dětské skupiny s kapacitou 12 dětí a její dvouletý provoz. Cílem projektů je pomoci rodičům malých dětí se zapojením na trh práce.

Dětská skupina Family and Job Domažlice I (reg. číslo CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_101/0016965)
– v provozu od 16. 11. 2016

Dětská skupina Family and Job Domažlice II (reg. číslo CZ.03.1.51/0.0/0.0/19_101/0016950)
– v provozu od 3. 12. 2018

Kde nás najdete

Husova třída 41

Domažlice
344 01

Kontaktní osoba

Bc. Šárka Kraftová, DiS.
+420 735 770 555

dracci@jesleskolky.cz
sarka.kraft@seznam.cz

tel. chůvy horní třída: +420 739 133 753
tel. chůvy dolní třída: +420 604 909 256

O vaše děti se starají

Bc. Šárka KRAFTOVÁ, DiS. - ředitelka, pečující osoba
I přes náročnost práce s nejmenšími dětmi, je pro mě tato činnost zároveň zábavou, ale i neustálým učením se něčemu novému. Při práci s dětmi se zaměřuji na to, jak souvisí logopedikcé obtíže s pohybem, hmatem a sluchem a dále se v tomto směru vzdělávám. V jesličkách s dětmi pracuji kombinací logopedických chvilek, jógy a zpěvu.
Lenka NĚMCOVÁ, DiS. - pečující osoba
Pracuji jako pečujícíc osoba v jesičkách a zároveň jako sociální pracovnice v azylovém domě. Práce s dětmi v jeslích je pro mě však určitým naplněním. Ráda se věnuji s dětmi výtvarnému tvoření. I přes to, že mám ráda řád, vedu děti k samostatnosti a odpovědnosti.
Daniela FORSTOVÁ - pečující osoba
Vystudovala jsem předškolní a mimoškolní pedagogiku. Práce s dětmi do tří let, je podstatně odlišná od dětí ,,školkových". Přesto si ji velmi užívám. V jesličkách se zaměřuji na pohybové aktivity s dětmi.
Pavla LINDAUEROVÁ - pečující osoba
Vystudovala jsem předškolní a mimoškolní pedagogiku. I přes to, že práce s ,,předškolkovými" dětmi je mnohem náročnější, baví mě a užívám si první pokroky, ke kterým děti vedu. Dále se vzdělávám především v oblasti tvoření s dětmi.
Irena SIKOVÁ - pečující osoba
Jsem chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. V jesličkách se s dětmi snažím pracovat na rozvoji řeči - vedu logopedické chvilky a dále se v tomto směru vzdělávám.
Tereza KOLBEKOVÁ, DiS. - pečující osoba
Jsem velmi pozitivní člověk, který své úsměvy rád předává dál. Práce s dětmi je především zodpovědnost. Děti učím především formou prožitků a nápodoby. V jesličkách vedu logopedické chvilky. I přes to, že mám ráda řád, nejradši s dětmi jen tak skotačím.
Lucie PULÁKOVÁ - pečující osoba
Jsem chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky. Práce s dětmi je pro mě především posláním, preferuji individuální přístup k dětem, který je právě díky kapacitě jesliček a počtu pečujících osob ideální kombinací.